30 sierpnia 2012

Mapa uzbrojenia terenu

Łódzki MODGiK udostępnił mapy uzbrojenia terenu, uwzględniające wszystkie przewody podziemne. Na uwagę zasługuje sieć kanalizacyjna, odwzorowana z wyjątkową rozdzielczością. Poza głównymi kolektorami, których przebieg jest od dawna znany, zaznaczono wszystkie mniejsze rury. Niestety brak jest informacji o rozmiarach poszczególnych przewodów. Z drugiej strony można to wywnioskować po obecności komór, zaznaczonych w inny sposób, a występujących przecież tylko na dużych przekrojach. Ta mapa wnosi bardzo dużo, ponieważ wygląda na to, że odwzorowuje również kanały burzowe, a nie tylko sieć ogólnospławną.


Link do mapy: http://gis.mapa.lodz.pl/SieciOgolne/default.aspx

2 komentarze:

 1. Co ciekawe, jest to chyba jednocześnie jeden z pierwszych dokumentów potwierdzających że "Kanał Anilany" faktycznie istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety mapa sieci kanalizacyjnej chyba nie jest zbyt dokładna. Nie zaznaczono tak ważnego miejsca, jak komora Lindleya. (Miałem przyjemność ją eksplorować przeszło 20 lat temu.) Jak wiemy, przez komorę przechodzi kolektor II, z którego przez przelew burzowy można skierować strumień do dużego kanału Karolewki zamykając śluzę. Na mapie brak kilkunastu metrów lewego odcinka kolektora II oraz jednego sporego dopływu do kolektora w komorze.
  W Kanale Karolewki brak zaznaczenia komory przy zbiegu kolektorów w okolicy Żubrowa-Objazdowa-Maratońska. Czy dlatego, że nie ma tam (chyba) bezpośredniego wejścia?
  Zdjęcia komór:
  http://penetratorscavengerteam.blogspot.com/2012/08/podziemne-zamczysko-lindleya.html

  OdpowiedzUsuń